Parafia rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu
Msza św. imieninowa Ks. Proboszcza Romana Misiaka (2018-09-04 22:06:45)

W niedzielę 26. sierpnia w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej obchodziliśmy imieniny naszego  Ks. Proboszcza Romana Misiaka. Wprawdzie dzień wspomnienia patrona przypada 9 sierpnia, ale ze względu na wakacyjny czas odłożyliśmy je aż do tego dnia.

Kilka słów o św. Romanie zaczerpniętych z portalu Deon.pl: 

Jest to imię łacińskie, a genetycznie cog-nomen utworzone od przymiotnika Romanus 'rzymski', wywodzącego się od nazwy miasta Roma (Rzym). Romanus to pierwotnie 'człowiek z Rzymu, Rzymianin'.

Święci o tym imieniu tworzą w wykazach sporą grupę. Jest ich ponad dwudziestu. [...]

Roman, męczennik rzymski miał być żołnierzem, który nawrócił się, widząc, jak diakon Wawrzyniec heroicznie znosi cierpienia. Przez Wawrzyńca ochrzczony, bezzwłocznie sam dostąpił męczeństwa. O tym wszystkim dowiadujemy się z legendarnej Passio s. Laurentii. Wcześnie jednak przy Via Tiburtina pokazywano pielgrzymom grób tego męczennika. Mimo to wysunięto później przypuszczenie, że w gruncie rzeczy chodziło o męczennika z Antiochii (zob. w linku), którego kult przeszczepiony został na teren Wiecznego Miasta.  (źródło i więcej  informacji: https://www.deon.pl/imieniny/imie,2670,roman.html)

Cieszymy się, że mogliśmy razem się modlić i wypraszać łaski dla kapłana, który odpowiada za nas nie tylko duchowo, ale też troszczy się o materialną stronę tego co sanowi naszą Parafię.

Życzymy błogosławieństwa Bożego, Darów Ducha Świętego i opieki Maryi na dalsze lata posługi kapłańskiej.

 

Ks. Proboszcz otrzymał od nas bardzo praktyczny prezent - posłuży do robienia zdjęć z wydarzeń parafialnych. Mamy nadzieję, że będzie nam teraz jeszcze łatwiej dokumentować na stronie parafii to co działo się w kościele i nie tylko.

 

Tutaj można obejrzeć zdjęcia z Mszy św. imieninowej.