Parafia rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu
Promocja ministrantów (2019-06-16 16:52:12)

W Uroczystość Najświętszej Trójcy 16 czerwca 2019 roku podczas Mszy św. o godzinie 13:30 do Liturgicznej Służby Ołtarza zostało włączonych czterech nowych ministrantów, a sześciu było promowanych na wyższy stopień posługi ministranckiej.

 

W homilii ks. Proboszcz nawiązał do chłopca, który w Ewangelii podzielił się swoim chlebem i rybami - dzięki temu Jezus mógł uczynić cud rozmnożenia i nakarmienia wielkiej rzeszy ludzi. Podobnie ministranci służąc przy ołtarzu służą samemu Panu Jezusowi. Ta zaszczytna służba została porównana do zadania jakie mają ministrowie w rządzie państwowym. Ministranci zostali zachęceni, aby uciekali się do wstawiennictwa świętych patronów św. Dominika Savio i św. Stanisława Kostki.

 

Komże otrzymali: Jakub BARTKIEWICZ, Patryk CICHOREK, Stanisław LATKOWSKI, Hubert LISIECKI. Pelerynkę przyjęli: Łukasz BIEŃKIEWICZ, Olgierd GAWEŁ, Michał KRAWIEC, Aleksander SYWESTRZAK,  Michał SZEWCZYK, Antoni WERESZCZYŃSKI

 

Ta uroczysta Msza św. kończy okres formacji klas trzecich, które przygotowywały się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Po raz ostatni przed wakacjami zaśpiewały 'Boże Półnutki'. Mieliśmy okazję podziękować i dzieciom i pani Marcie Świeżewskiej i p. Marcie Roman (tym razem nieobecna) za wytrwałą pracę w ciągu całego roku. Dziecięcy entuzjazm powoli udziela się także innym uczestnikom liturgii. Za wszelkie dobro bardzo dziękujemy!

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej uroczystośc