Parafia rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało - 2020 (2020-06-12 12:05:32)

 

Zróbcie mu miejsce, Pan idzie z nieba,

Pod przymiotami ukryty chleba.

Zagrody nasze widzieć przychodzi,

I jak się Jego dzieciom powodzi.

Otocz Go wkoło, rzeszo wybrana.

Przed twoim Bogiem zginaj kolana!

Pieśń chwały Jego śpiewaj z weselem

On twoim Ojcem, On Przyjacielem!

Nie dosyć było to dla człowieka,

Że na ołtarzu co dzień go czeka:

Sam ludu Swego odwiedza ściana.

Bo nawykł bawić między ziemiany.

Uścielajcie Mu kwiatami drogi,

Którędy Pańskie iść będą nogi.

Okrzyknijcie to na wszystkie strony:

„W środku nas idzie Błogosławiony!”

 W czwartek, 11 czerwca 2020 r., w kościele katolickim obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwaną Bożym Ciałem. Ojciec święty Franciszek na Twiterze napisał: Jezus przyjmuje grzeszników i jada z nimi. To zdarza się także nam, w czasie każdej Mszy, w każdym kościele: Jezus z radością przyjmuje nas przy swoim ołtarzu, na którym ofiaruje samego siebie.

W tym szczególnym roku ze względu na panującą pandemię, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności, również my, jako wspólnota parafialna, daliśmy wyraz swojej wiary w realną obecność Boga w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. odprawionej w południe w kościele parafialnym wyruszyliśmy z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Tegoroczna procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Przecławia. Pierwszy ołtarz został przygotowany przez parafialną Caritas i Maryjną Wspólnotę Matek, drugi przez Rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, trzeci przez mieszkańców Warzymic i Karwowa oraz czwarty przez Wspólnoty Róż Różańcowych.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w organizację procesji Bożego Ciała. Księżom, którzy nas wspomagali w ten szczególny dzień: ks.  Krzysztofowi Pokorskiemu oraz ks. Tomaszowi Mędrkowi. Serdecznie dziękujemy osobom, które brały czynny udział w budowie ołtarzy, służbie liturgicznej, Paniom katechetkom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, Panom niosącym baldachim oraz prowadzącym kapłana z Najświętszym Sakramentem, Paniom i Panom niosącym sztandary oraz chórowi parafialnemu. Dziękuję Wam wszystkim za publiczne świadectwo przynależności do Jezusa i Kościoła. Serdeczne podziękowanie składamy Policji, która zapewniła nam bezpieczeństwo na trasie procesji, a także harcerzom z ZHR za zabezpieczenie medyczne. Niech Chrystus Eucharystyczny wszystkim nam błogosławi!

Zachęcamy od obejrzenia zdjęć z procesji:

Galeria 1 – zdjęcia autorstwa Pana Dariusza Jaczewskiego TUTAJ

Galeria 2 – zdjęcia autorstwa Pani Iwony Łosiewicz TUTAJ