Parafia rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu
Myśl dnia ( 2019-04-21 )

Kiedy czujesz we własnym sercu cierpienie Chrystusa, pamiętaj, że musi zajaśnieć radość Wielkanocy. Nie pozwól, aby smutek tak tobą zawładnął, że zapomnisz o radości zmartwychwstania Chrystusa.

bł. Matka Teresa z Kalkuty

Myśl dnia ( 2019-04-20 )

Co to znaczy, że Chrystus „odkupił” świat? To znaczy, że On kupił całe stworzenie dla siebie. Żeby zrozumieć los tego świata, trzeba rozumieć los Właściciela: życie – śmierć – Zmartwychwstanie.

ks. Józef Tischner

Myśl dnia ( 2019-04-19 )

To drzewo, na którym zostały ukrzyżowane członki, stało się równocześnie katedrą, z której Chrystus naucza.

św. Augustyn

Myśl dnia ( 2019-04-18 )

Gdyby zniesiono sakrament święceń, nie mielibyśmy Pana. Któż Go złożył tam, w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął waszą duszę, gdy po raz pierwszy wkroczyła w życie? Kapłan. Kto ją karmi, by dać siłę na wypełnienie jej pielgrzymki? Kapłan. Któż ją przygotuje, by pojawiła się przed Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we Krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, zawsze kapłan. A jeśli ta dusza umiera ze względu na grzech, kto ją wskrzesi, kto da jej ciszę i pokój? Znowu kapłan… Po Bogu kapłan jest wszystkim!… On sam pojmie się w pełni dopiero w niebie.

św. Jan Maria Vianney

Myśl dnia ( 2019-04-17 )

Rozmyślaj ciągle o tajemnicach krzyża i o boleściach Matki stojącej pod krzyżem.

św. Klara

Myśl dnia ( 2019-04-16 )

Męka Jezusa jest całkowicie dziełem Miłości. Nigdy nie powinieneś stracić tego z oczu.

św. Paweł od Krzyża

Myśl dnia ( 2019-04-15 )

Prawda, że lud nasz biedny, ale przecież nikt nie zaprzeczy, że nie ma tak nieszczęśliwego, który by nie mógł uciekać do stóp ołtarza i tam czerpać pociechę i otuchę do dalszego, cierpliwego znoszenia swego krzyża dla miłości Chrystusowej. Czarny zaś niewolnik nie posiada ani ołtarza, ani Przenajświętszego Sakramentu, ani nie ma nagrody za swe cierpienia.

bł. Maria Teresa Ledóchowska

Myśl dnia ( 2019-04-14 )

Krew Jezusa jest całą naszą nadzieją i jedynym naszym dobrem. Krew wylana w tak okropnych mękach i z taką miłością dla naszego wiecznego zbawienia.

św. Maria De Mattias

Myśl dnia ( 2019-04-13 )

Wychowują jedynie ci, którzy mają nadzieję.

ks. Józef Tischner

Myśl dnia ( 2019-04-12 )

Jedna jedyna bohaterska ofiara jest zazwyczaj początkiem największej świętości. Umrzeć na krzyżu, jeśli nie umiemy na nim żyć. Ten tylko jest szczęśliwy na ziemi, kto ma serce swe w Bogu, a Boga w sercu.

bł. Maria Teresa Ledóchowska

Myśl dnia ( 2019-04-11 )

Na koniec (…), nie wierz temu, aby życie ludzkie mogło być choć przez tydzień pasmem spokoju i zadowolenia.

Bolesław Prus

Myśl dnia ( 2019-04-10 )

Jeśli zaś chcemy natchnąć siłą człowieka, który się wplątał w wątpliwości, i nie wie, jak dalej postępować, trzeba go wyzwolić. Wyzwolić zaś, to tyle co go wyrazić. A wyrazić, to znaczy odkryć przed nim język, który jest zwornikiem sklepienia jego sprzecznych pragnień. Człowiek rozdzierany sprzecznościami siada w oczekiwaniu, żeby przeminęły, i cierpi śmiertelnie. Ale jeżeli jeszcze pogłębisz te sprzeczności, w zniechęceniu i z niesmakiem położy się spać.

Antoine de Saint-Exupéry

Myśl dnia ( 2019-04-09 )

W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nielogiczne działanie.

Anatole France

Myśl dnia ( 2019-04-08 )

Mało osób ceni przyjaźń, bo mało osób ją odczuwa.

C.S. Lewis

Myśl dnia ( 2019-04-07 )

Nie tyle to, co wycierpiał Jezus, ile miłość, którą okazał nam w cierpieniu, zobowiązuje nas, a nawet przymusza nas do kochania Go

św. Kasper del Bufalo

Myśl dnia ( 2019-04-06 )

Okładajmy ludzi krzyżem po głowie, to z pewnością się przebudzą i z radością powrócą na łono świętego Kościoła.
Ani prawdą, ani przykazaniami, ani krzyżem, nawet w najlepszych intencjach, nie można nikogo chłostać, Ludzie mają prawo nie rozumieć Kościoła. Nawet im się poniekąd nie dziwię. Ale to ja mam być czytelnym znakiem, to ja mam im coś pokazywać, a nie wstrząsać i pouczać. Nie tędy droga.

ks. Jan Kaczkowski

Myśl dnia ( 2019-04-05 )

Kto się boi krzyża, niechaj nie sądzi, że jest powołany do pracy dla zbawienia dusz nieśmiertelnych. Chrystus nie odkupił dusz w inny sposób jak na krzyżu. I my nie możemy z Nim inaczej pracować nad zdobyciem dusz, jak pod krzyżem.

bł. Maria Teresa Ledóchowska

Myśl dnia ( 2019-04-04 )

Miłość to albo pozostałość po czymś, co kiedyś było wielkie, albo cząstka tego, co kiedyś rozwinie się w coś wielkiego, ale w obecnej swej postaci nie daje nam zadowolenia, daje znacznie mniej, niż się oczekuje.

Antoni Czechow

Myśl dnia ( 2019-04-03 )

(…) jedyny most pomiędzy tobą i bliźnim biegnie drogą Boga.

Antoine de Saint-Exupéry

Myśl dnia ( 2019-04-02 )

W miarę jak się starzejemy, odkrywamy, że najrzadsza jest odwaga myślenia.

Anatole France

12345678910...