Parafia rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu
XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła

(18.10.2020)

 

1. Od 17 października br. ze względu na rozwój epidemii wprowadzono nowe zasady dotyczące bezpieczeństwa sanitarnego, które dotyczą również uczestników uroczystości religijnych. Zgodnie z nimi w naszym kościele w czasie sprawowanych liturgii i nabożeństw może obecnie uczestniczyć maksymalnie 125 osób. Należy także przestrzegać dystansu 1,5 m i zasłaniać usta oraz nos. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach w tygodniu, jeśli nie będzie to możliwe w niedzielę, aby nie ucierpiało nasze życie duchowe.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wytrwale i cierpliwie stosują zalecane w czasie epidemii środki ostrożności. Jeśli trzeba zmieńmy swoje zachowania, aby wspólnie, z Bożą pomocą, przejść to, co trudne.

2. Nabożeństwo różańcowe w tym tygodniu: dla dorosłych i młodzieży codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30.

O poprowadzenie rozważań tajemnic różańca prosimy: w poniedziałek, środę i czwartek – róże Żywego Różańca; we wtorek – dziewczęta z klas VII, a w piątek – wspólnotę Domowego Kościoła.

Wspólny Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

3. We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Kantego, a w czwartek św. Jana Pawła II.

W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa do św. Rity patronki trudnych spraw małżeńskich i rodzinnych oraz uszanowanie relikwii św. Jana Pawła II i św. Rity. Przed Mszą św. będzie można nabyć róże atrybut św. Rity i znak naszej prośby lub podziękowania.

4. Dziękujemy serdecznie za modlitwę, pomoc i życzliwość. Za ofiary dziś złożone lub przesłane na konto parafii, a także w ubiegłą niedzielę w kweście na stypendia dla zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin oraz na fundusz remontowo-inwestycyjny. Bóg zapłać! wszystkim Ofiarodawcom.

5. Zbliża się listopad, czas szczególnej pamięci oraz modlitwy za naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki wypominkowe. Są one opisane nazwami dni tygodnia - od poniedziałku do piątku. W te określone dni będziemy się w listopadzie wspólnie modlili za tych naszych bliskich zmarłych, których imiona zostaną zapisane na kartkach wypominkowych. Wypominki z dołączoną dobrowolną ofiarą prosimy składać w kopertach na tacę lub przynieść do zakrystii.

6. Biuro parafialne będzie czynne w środę i w piątek od godz. 19.00 do 20.00.

7. Niech Boża Opatrzność czuwa nad nami w nowym tygodniu!

 

Ks. Prob. Roman Misiak

 

Ogłoszenie dodatkowe

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach zatrudni rodziny zastępcze w formie Pogotowia Rodzinnego dla maluszków, które zostały porzucone po narodzinach oraz dla starszych dzieci przebywających w domach, w których są pozostawione same sobie, gdyż rodzice nie okazują im żadnego zainteresowania.

Rodzicami zastępczymi, mogą zostać małżeństwa i osoby samotne, które chcą zaopiekować się dziećmi we własnym domu.

Osoby zainteresowane przyjęciem pracy w charakterze rodziny zastępczej, prosimy aby w sprawie zatrudnienia i wynagrodzenia zgłaszały się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach, przy ulicy Szkolnej 2, osobiście lub poprzez kontakt telefoniczny: (tel. (91) 424 06 99; tel. kom. 601 150 280). Więcej informacji znajduje się w załączonym liście Pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach, który znajduje się na tablicy ogłoszeń.