Parafia rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 21.11.2021

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

(21.11.2021)

 

1. Dzisiejszą niedzielą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończymy rok liturgiczny. Za tydzień w I Niedzielę Adwentu wkroczymy w czas przygotowania się do świętowania Bożego narodzenia, poświęcimy też opłatki wigilijne, które będzie można nabyć w naszym kościele przez cały adwent.

Dziś z okazji V Światowego Dnia Ubogich Caritas po Mszach św. przeprowadzi zbiórkę do puszek na rzecz pomocy migrantom i uchodźcom.

Od dzisiaj rozprowadzane są w naszej parafii Torby Miłosierdzia. Zachęcamy Darczyńców, aby wzięli torbę do domu, wypełnili ją artykułami spożywczymi oraz chemicznymi i wypełnione przekazali bezpośrednio osobom potrzebującym albo przynieśli do zakrystii do 12 grudnia br. Wtedy Caritas Parafialna przekaże przygotowane wsparcie potrzebującym pomocy. Torby są do zabrania w przedsionku kościoła lub w zakrystii.

2. W tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na wspólnotową modlitwę o zbawienie wieczne dla naszych bliskich zmarłych. W tym miejscu serdecznie dziękujemy tym, którzy czynnie brali udział w tej formie czynienia miłosierdzia naszym bliźnim, bliskim zmarłym.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki chórzystów i organistów. Panu Michałowi i Chórzystom, „Bożym Półnutkom” z p. Martą dziękujemy serdecznie za liturgiczną posługę i życzymy owocnego wstawiennictwa św. Cecylii.

W poniedziałek po Mszy św. i modlitwie za zmarłych, nabożeństwo do św. Rity, patronki trudnych spraw małżeńskich i rodzinnych. Przed Mszą św. będzie można nabyć róże, znak naszej prośby lub podziękowania.

W środę przypada wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników wietnamskich.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania: w poniedziałek kl. VIII C, a we wtorek kl. VIII B i E. Spotkania odbywają się w salce na plebanii o godz. 19.00. Spotkanie dla kl. VIII D odbędzie się w poniedziałek 29.11.2021 też w salce na plebanii o godz. 19.00.

5. Dziękujemy z serca za modlitwę, życzliwość, pomoc i złożone dziś ofiary oraz tydzień temu na fundusz grzewczy i na wsparcie Seminarium Duchownego. Bóg zapłać! wszystkim Ofiarodawcom.

6. Biuro parafialne będzie czynne w środę i w piątek od godz. 19.00 do 20.00.

7. Przypominamy o zakrywania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej kościoła i dziękujemy wszystkim przestrzegającym zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia pracy.

Niech Boża Opatrzność nas prowadzi i strzeże!

Ks. Prob. Roman Misiak